Náš tým

Honza Krob

Lektor

Milovník dobrého jídla, který se po absolvování několika kurzů v ČR i zahraničí rozhodl otevřít v rodných Českých Budějovicích školu vaření, která je odlišná od současného konceptu škol vaření v Čechách. Vzhledem k tomu, že Honza vedl několik desítek kurzů jako lektor v rámci jiných projektů, budete s ním v dobrých rukou. Honza se v FFA stará o zábavu a pokusí se i o to, předat Vám co nejvíce rad a zkušeností z oblasti gastronomie.

Petr Scheinpflug

Šéfkuchař a lektor

Šéfkuchař a spolumajitel restaurace Metropol v Českých Budějovicích. Petr reprezentoval Českou kuchyni v Číně, kde vařil pro guvernéry a ambasádu . Dále reprezentoval sám sebe na Primerba Cup. Ze 100 kuchařů se dostal mezi 20 nejlepších kuchařů Čech i Slovenska. Petr je držitelem spousty ocenění a absolventem mnoho stáží a kurzů. Ve vlastní restauraci dává přednost moderní české kuchyni a kvalitním surovinám. V FFA Petra najdete jako šéfkuchaře kurzů – STEAKY, ČESKÁ KUCHYNĚ.

Martin Rada

Lektor a expert na ryby a mořske plody

Martin má více jak 15ti letou praxi v oblasti ryb a mořských plodů.
Pracoval jako expert přes ryby v několika restauracích v Praze a nyní i v Českých Budějovicích, kde má na starosti úsek ryb pro našeho partnera Makro.

Jakub Kulhavý

Šéfkuchař a lektor

Jakub se vaření věnuje od vyučení už 15 let. Začínal v Praze, kde si prošel akcemi pro Pražský hrad, vedení města nebo nadnárodní společnosti. Po té, co se přestěhoval na jih Čech, vedl 7 let dvě restaurace v Českém Krumlově. V současné době se pohybuje na volné noze – kromě výpomoci v restauracích se zabývá přípravou cateringu, svateb i privátních akcí.
Baví ho česká prvorepubliková kuchyně a zakládá si na poctivém přístupu k vaření s kvalitními, ale i jednoduchými a obyčejnými surovinami.
V FFA ho můžete potkat na kurzech české kuchyně, street food, sezónních kurzech a na soukromých akcích.

Josef Maršálek

Lektor

Mistr Cukrář, který do podvědomí Čechů vstoupil hlavně díky soutězi Peče celá země. Po studiu na Vysoké škole hotelové v Praze ho osud zavál do Anglie. V luxusním obchodním domě Harrods začínal jako zástupce šéfcukráře a postupně se během sedmi let vypracoval až na tuto exekutivní pozici. Tu ale odmítl. Kromě týmu šestatřiceti cukrářů a pekařů měl na starosti vývoj nových produktů pro cukrárnu a pekárnu, obrovské jídelní haly a dvaatřicet restaurací, které byly všechny pod jednou střechou.

Ramu, Ganga

Lektor

Ramu a Ganga jsou naši rodilí lektoři na indickou kuchyni. Pocházejí z Nepálu a v Českcýh Budějovicích je můžete potkat v restauracích Gateway of India na Piaristickém náměstí nebo v Chelčického ulici. Kurzy probíhají v českém jazyce, který současně zajišťuje vždy jeden z našich kuchařů.

Viktor Staněk

Lektor

Viki získal své zkušenosti převázně v zahraničí. Posledních 15 let pracoval v Londýně, kde působil v oblasti hotelového průmslu i u špičkových cateringových společností poskytující bankety pro klienty z nejvyšších kruhů světové společnosti. A to například pro Sira Eltona Johna nebo tu nejpovolanějsí – britskou královnu. Kvalita podávaných pokrmů byla nanejvýš důlezitá a musela být vždy napřed před současnými gastronomickými trendy.

Jiří Lhota

Šéfkuchař a lektor

Jirka poprvé vyjel vařit do Anglie v 16ti letech a od té doby vaří. Pár let u toho i studoval střední a vyšší odbornou školu. Zahraniční zkušenosti získal jako sous-chef v rodinném hotelu ve Skotsku a krátce i v anglickém hotelu, který byl součástí michelinského průvodce. Ve Velké Británii se učil vařit místní kuchyni, čerstvé ryby a stihnul proniknout do tajů jedinečné skotské whisky. Vařil pro české velvyslanectví v běloruském Minsku. V současné době se Jirka kuchařině věnuje v Hospůdce U Divadla. Ve FFA se specializuje na kurzy asijské a britské kuchyně.

Václav Šindelář

Lektor

Venca od roku 2017 pracuje jako šéfkuchař pro Amenity Lipno Resort. Má rád poctivou českou kuchyni, ale jeho zálibou je i kuchyně italská. Baví ho tvořit z prvotních surovin, rád využívá techinky zavařování a sušení potravin. Klade důraz na jejich kvalitu stejně tak na hospodaření beze zbytků. Má rád preciznost, pořádek a systém.

Emanuele Ridi

Šéfkuchař a lektor

Emanuele Ridi je italský kuchař původem z ostrova Elba. V současnosti žije v Praze, kde vlastní restauraci MANÚ Risto & Lounge, jejíž specialitou jsou pokrmy podle italských a středomořských receptů. Už od malička ho učila jeho babička vařit. U nás se proslavil především svým pořadem „S Italem v kuchyni“ kde připravuje hlavní italské speciality.

Jan Punčochář

Šéfkuchař a lektor

Vyučil se v hotelu Ambassador a hned po škole pracoval v několika vyhlášených pražských restauracích. Své zkušenosti dále získal v zahraničí, vařil například v přední švýcarské restauraci Häberli’s Schützenhaus. Po návratu do Prahy se stal šéfkuchařem restaurace Le terroir, kde působil deset let. Po dlouholetém působení v restauraci Grand Cru ho nyní můžete potkat v jeho vlastní restauraci U Matěje, kde si zakládá na poctivé české kuchyni. Honzu můžete vídat i na televizních obrazovkách jako sympatického porotce v soutěží Masterchef Česko.

Martin Polačko

Lektor

Martina u nás na potkáte na kurzech mexické kuchyně a přes léto i mexických grilovaček. Za život prošel několika restauracemi a své zalíbení našel právě v mexické kuchyni. Aktuálně pracuje ve firmě, která vyrábí tortilly a distribuuje mexické suroviny. Nejraději vaří pro své přátele a rodinu.

Tomáš Böhm

Šéfkuchař a lektor

Tomáš je členem týmu, který připravuje akce pro české ambasády po celé Evropě. Své kulinářské zkušenosti sbíral v kuchyních ve Francii, Rakousku, Německu, Maďarsku, ale třeba i v daleké Číně. Zúčastnil se mnohých gastronomických soutěží, ve kterých získal několik ocenění, mimo jiné zlato v soutěži Jihočeský kuchař 2010 nebo bronzovou medaili v soutěži Gastrohradec. Objevil se i na obrazovkách kulinářské Tv Paprika. Vaření má v genech, možná proto, že jeho prababička vařila ve Vídni pro Císařepána…
V současné době pracuje jako vrchní Umpa – Lumpa v čokoládovně na Svachovce.

Petr Lambert

Šéfkuchař a odborník přes sushi a japonskou kuchyni

Od roku 2000 se profesionálně zabývá sushi a japonskou kuchyní. Pracoval v několika restauracích v Japonsku a japonských restauracích v Americe.

Radka Vrzalová

Lektorka a odbornice na bezlepkovou kuchyni

Zdravotními dietami se zabývá 10 let, začala v roce 2006, kdy její starší dceři byla diagnostikována celiakie. Spolupracuje a lektoruje kurzy bezlepkového a jinak dietního vaření a pečení pro Sdružení jihočeských celiaků. Několik let externě spolupracuje s časopisem Apetit, pro který píše momentálně seriál o bezlepkovém a bezmléčném vaření. Tvoří recepty pro českou firmu Adveni, která má nejširší sortiment bezlepkových mouk a moučných směsí. Vede vlastní kurzy vaření bez lepku, mléka a vajec nejen ve Fine Food Academy, ale i v Praze a občas v Brně. Je autorkou Radčiny kuchařky bez lepku se spoustou rad a receptů i bez mléka i vajec u nakladatelství Grada, které se za rok prodalo téměř 5000 kusů a připravuje další díl. Nejen ve volném čase, ale i v pracovním životě se zabývá kvalitou potravin a potravinovým právem.

Krédo: Skvěle vařit a péct se dá i se zdravotní dietou a se mnou to pro Vás nebude žádný problém.

Filip Ruprecht

Filip je na kurzech k ruce kuchařům, ale pomůže se vším i vám. Vystudoval obor kuchař-číšník na střední škole cestovního ruchu v Českých Budějovicích a nyní pokračuje v navazujícím studiu.

Kryštof Vacek

Kryštof je gastronomický nadšenec, který vám na kurzech bude k ruce, stejně tak jako kuchařům. Rád se označuje za gastroturistu. Vaření je pro něj velké hobby a za poznáváním nového jídla rád cestuje nemalé vzdálenosti i přes to, že je stále studentem.

Ondřej Hrůza

Ondra je na kurzech k ruce kuchařům, ale pomůže se vším i vám. Vystudoval obor kuchař na střední škole cestovního ruchu v Českých Budějovicích a nyní pokračuje v navazujícím studiu.

Andrea Jarošová

Andrea vám na kurzech pomůže najít všechno, co potřebujete. Zároveň se stará o to, abyste měli vždy uklizený pracovní prostor.

Jana Krobová

Rezervace

V FFA má na starosti rezervace kurzů, nabídky firemních a soukromých akcí a prodej dárkových poukazů.

     
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí,
personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.